Jazz
Heaven Earth – Earth Heaven, Joanna Gajda

Joanna Gajda młoda pianistka, która wraz ze swoim kwartetem, nagrała swoją debiutancką płytę „Heaven Earth – Earth Heaven”

Jak sama autorka mówi:
„To jest płyta jazzowa, więc myślę sobie, że warto po nią sięgnąć, dlatego że jazz to jest bardzo piękna muzyka. I to jest płyta, która ma mówić z mojego serca do serc ludzi, którzy słuchają. Ma być dla nich takim miłym momentem zatrzymania w ciągu dnia lub wieczorem. Płyta jest instrumentalna, chociaż zaprosiliśmy do zaśpiewania ballady Natalię Przybysz….”

Joanna Gajda – pianistka i kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach klasy fortepianu Wojciecha Niedzieli na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Obecnie nauczyciel fortepianu jazzowego na Wydziale Kompozycji Edukacji Interpretacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz z zespołem Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa zdobyła I nagrodę na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach. Współpracowała m. in. z: Judy Bady, Billy Harperem, Urszulą Dudziak, Mieczysławem Szcześniakiem, Maciejem Sikałą. Brała udział w nagraniu dwóch płyt: ASAF z zespołem Asaf, oraz Something For Now z zespołem New Bone.

Muzycy: Joanna Gajda, fortepian; Borys Janczarski, saksofon tenorowy; Andrzej Święs, kontrabas; Sebastian Frankiewicz, perkusja; oraz goście specjalni: Kazimierz Jonkisz, perkusja (6), Marian Pawlik, bas (6), Natalia Przybysz, śpiew (3)

1. Daddy’s Bounce 10:34
2. Heaven Earth – Earth Heaven 6:54
3. Don’t Be Afraid Little Flock feat. Natalia Przybysz 5:35
4. Play David Play 5:54
5. The Torn Veil 13:59
6. Don’t Be Afraid Little Flock – Instrumental 8:56

Related Post