Płyty Jazz'owe
Niechęć – sequel ,,Śmierci w miękkim futerku”

Zespół Niechęć zapowiada długo wyczekiwany sequel ,,Śmierci w miękkim futerku”, zatytułowany po prostu ,,Niechęć”. Album ukaże się nakładem Wytwórni Krajowej, a wszyscy którzy zamówią go przed 8 kwietnia otrzymają od razu link do bonusowego utworu ,,Srebrny Strzał”. Jednocześnie ujawnione zostały okładka, tracklista oraz trailer płyty. Zdjęcie okładkowe pochodzi ze zbiorów prywatnych, a za opracowanie graficzne odpowiada Mateusz Holak – jeden z najzdolniejszych grafików młodego pokolenia.

Trailer:

Zespół bezkompromisowo wybrnął z syndromu drugiej płyty wyrzucając ją do kosza i… nagrywając od razu trzecią. O ile w pierwszych minutach dobiegają nas jeszcze echa debiutu, tak chwilę później wprowadzona zostaje zupełnie nowa, niezwykle osobista opowieść. Mroczna choć nastrojowa, agresywna acz pełna elegancji. Jazgotliwy odjazd zarejestrowany ,,na setkę” i zapięty w kaftan najwyższej klasy produkcji studyjnej. Jazzowa improwizacja i syntezatorowe brzmienia swobodnie przeplatają się tu z wpływami rocka progresywnego oraz muzyki filmowej, wymykając się wszelkim próbom zaszufladkowania.

TRACKLISTA:

1. Koniec

2. Rajza

3. Echotony

4. Metanol

5. Krew

6. Widzenie

7. Atak

8. Trzeba to zrobić

BIO:

Wydany w 2012 roku debiutancki album Niechęci pt. ,,Śmierć w miękkim futerku” z miejsca spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem w Polsce. Jeszcze przed jego oficjalnym wydaniem grupa wystąpiła na Open’er Festival, a podczas jubileuszowego koncertu w Trójkowej audycji ,,Offensywa” zostali nagrodzeni przez red. Piotra Stelmacha jako Nadzieja Roku. Płyta zdobyła mnóstwo przychylnych recenzji i znalazła się wysoko w licznych podsumowaniach rocznych dużych portali internetowych i serwisów recenzenckich. Zespół zagrał w kraju wiele tras koncertowych, doceniony został również za granicą poprzez zaproszenia na Copenhagen Jazz Festival (Dania) oraz Glimps Festival (Belgia).

 

Related Post