Jazzowe piosenki weselne

0

Jaazowe i bluesowe wesele. Wesele uważa się za jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu, kluczową rolę podczas tego zdarzenia odgrywa muzyka weselna. Coraz częściej na piosenki weselne wybiera się utwory, które są związane ze wspomnieniami pary młodej i najbliższych, odchodzi się natomiast od muzyki kiczowatej,której jedyna zaleta to to, że rytmiczna, powszechnie znana, która była grana tylko po to aby można było coś przy niej zatańczyć.

Przy prawie każdej muzyce da się przecież poruszać i dobrze bawić, gatunków jest wiele a w dobie internetu można znaleźć coś odpowiedniego na piosenki weselne. Wiele zależy oczywiście od wybranego zespołu. Nie każdy wszystko zagra, większość zespołów weselnych ogranicza się do wykonywania muzyki typu disco-polo i muzyki ludowej. Taką muzykę zagrać i zaśpiewać jest najprościej. Z powodzeniem na muzykę weselną można wybrać blues, lub pokrewne gatunki. I to nie tylko na pierwszy taniec.

Dla niektórych zaproszonych osób będzie to spora niespodzianka i nie każdemu ten pomysł się spodoba, ale przecież nie wszystkim wszystko się podobać musi. Dzięki odbiegnięciu od muzyki powszechnie stosowanej na weselach, impreza zyska niezastąpiony klimat i znacznie będzie się różnić od innych wesel, przez co zostanie lepiej zapamiętana. Również dzięki temu zabiegowi styl będzie zupełnie inny a samo wesele cieszyć się będzie wyższym poziomem. Nie tylko na blues\\\’ie może bazować główny motyw wesela, jest dużo dobrej, rytmicznej muzyki, która wpasuje się imprezę. Organizując wesele młoda para nie zawsze przywiązuje wagę do muzyki, zapominając, że ona na weselu odgrywa kluczową rolę przez niemalże całą uroczystość. Wybór odpowiedniej zapewni niepowtarzalny klimat. Warto jednak pamiętać, że atmosferę tworzy nie tylko muzyka, ale i ludzie i od ich dobrej zabawy zależy ogólny nastrój całego przedsięwzięcia.