Pianina cyfrowe – technika w służbie muzyki

0

Coraz większą popularnością cieszą się ostatnio pianina cyfrowe. Warto zastanowić się nad tym, dlaczego?

Kiedy warto zainwestować w pianino cyfrowe
Świat muzyczny żyje ostatnio Konkursem Chopinowskim i oczy wszystkich są zwrócone właśnie na klawiaturę fortepianu. Może dla niektórych będzie to inspiracją do rozpoczęcia nauki gry – pianino cyfrowe świetnie sprawdzi się dla uczniów, na początku ich kariery muzycznej.  Także jeżeli masz ograniczoną ilość miejsca na instrument, pianino cyfrowe to idealny wybór. Zajmuje ono mniejszą przestrzeń, mając przy tym tak samo długą klawiaturę jak klasyczne pianino. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość regulacji wysokości instrumentu, dzięki ruchomemu statywowi. Pianino cyfrowe to idealne rozwiązanie, jeśli koncertujesz, bierzesz udział w różnych projektach i potrzebujesz mobilnego instrumentu.

Gdzie kupić pianino cyfrowe?
Dobre sklepy oferują dziś te instrumenty muzyczne. Ze względu na wygodę, warto poszperać w ofertach sklepów internetowych, takich jak na przykład generalka.pl. Jego pracownicy oczywiście doradzą nam w razie jakichkolwiek wątpliwości, a będziemy mogli też od razu zaopatrzyć się w takie elementy jak futerał czy statyw.

Więcej niż pianino
Producenci wciąż udoskonalają pianina cyfrowe tak, aby ich dźwięk był jak najbliższy prawdziwemu brzmieniu pianina. Można by wysnuć teorię, że powoli różnice stają się dostrzegalne dla profesjonalistów – dźwięk nabiera coraz bardziej przestrzennego wymiaru. Są jednak funkcje, dzięki którym pianino cyfrowe może stanowić nawet bardziej łakomy kąsek dla muzyka. Funkcja HALL, imitująca bogatą akustykę sali koncertowej pozwala zbudować odpowiednie wrażenie podczas gry. Instrument ma wbudowany metronom oraz wejście na słuchawki, dzięki czemu możemy grać, nie przeszkadzając nikomu, nawet w późnych godzinach nocnych. Dużym ułatwieniem jest też możliwość transponowania dźwięków. Pianino cyfrowe ma wejście USB i możliwość nagrywania granych utworów  (rejestruje tylko dźwięki, bez szumów z zewnątrz), co pozwala na rejestrację utworów i zgrywanie ich później na dysk komputera. Instrument oferuje także 10 różnych barw brzmienia.
Wysokiej jakości sprzęt możemy kupić już za niecałe dwa tysiące złotych. Będzie on nam na pewno służył przez długie lata.