Gdzie posłuchać jazzu w Londynie?

0

Królestwem jazzu bez wątpienia jest Nowy Orlean, jednak gatunek ten podbił serca melomanów mieszkających również na Starym Kontynencie. Jazz uwielbiają między innymi Londyńczycy, którzy z chęcią słuchają go w licznych klubach jazzowych. Które kluby muzyczne powinni odwiedzić wielbiciele gatunku, przebywający w Londynie?

Najlepsze kluby w mieście

Wielbiciele jazzu polecają innym melomanom wiele londyńskich klubów. Wśród nich znajduje się Ronnie Scott’s. Klub jest chwalony za wspaniałą muzykę na żywo i doskonałą akustykę. Ponadto odwiedzające go osoby podkreślają, że obsługa w lokalu jest sprawna, szybko serwuje posiłki i doradza w wyborze znakomitych win. Miejsce jest określane jako intymne, klimatyczne i idealne na rocznicę ślubu czy randkę.

Innym, znakomitym, londyńskim klubem jazzowym jest Pizza Express Jazz Club. W klubie również można posłuchać muzyki na żywo i cieszyć się oglądaniem wspaniałych instrumentalistów. Dodatkowo w lokalu serwuje się pyszną pizzę na cienkim cieście oraz inne włoskie potrawy. Klub warto odwiedzić zarówno w porze lunchu, jak i wieczorem, gdy rozpoczyna się koncert.

The Crazy Coqs jest kolejnym miejscem, które odwiedzają londyńscy miłośnicy jazzu. Niezwykle klimatyczny lokal, z doskonałym jedzeniem, muzyką na żywo i miejscem do tańczenia pozwala wspaniale bawić się przez całą noc. Do klubu zapraszane są największe gwiazdy gatunku, a podczas koncertów sala jest wypełniona wielbicielami dobrej muzyki. Lokal jest dodatkowo przyjazny osobom niepełnosprawnym, które bez żadnych przeszkód mogą poruszać się po sali i korzystać z toalet.

Wszystkie londyńskie kluby muzyczne, w których odbywają się koncerty jazzowe na żywo, są odwiedzane przez wielu zamożnych mieszkańców stolicy Wielkiej Brytanii. Osoby znane z telewizji oraz udzielające się w świecie polityki często przyjeżdżają do klubów posłuchać swoich ulubionych wykonawców. Często pojawiają się w towarzystwie ochrony, podjeżdżając do klubu samochodami z kierowcami wynajętymi w agencjach escortingowych, takich jak https://www.maxes-angels.com/. Obecność znanych osób świadczy o prestiżu, jakim cieszą się londyńskie kluby jazzowe.

6502223407_5dffd2d13f_b

Punkt obowiązkowy wycieczki do Londynu

Melomani wybierający się na wycieczkę do Londynu powinni choć jeden wieczór spędzić, słuchając koncertu jazzowego. Brytyjskie kluby muzyczne oferują doskonałą muzykę, której nie sposób posłuchać nad Wisłą. Tak niepowtarzalnego klimatu i możliwości zobaczenia prawdziwych wirtuozów można szukać chyba jedynie w Nowym Orleanie.