RadioJAZZ.FM – Reaktywacja!

0

Jazzowe radio narodziło się dzięki inicjatywie Mariusza Adamiaka, promotora i wielkiego miłośnika jazzu. 6 grudnia 1996 roku na falach FM pojawiło się w końcu miejsce, dla wszystkich miłośników muzyki spod znaku Milesa Davisa. JazzRadio z powodzeniem działało przez kilkanaście lat. Niestety, pomimo zapału i pracy ekipy dziennikarskiej, nie miało szczęścia do kolejnych właścicieli. Ostatni z nich powziął decyzję o sprzedaży pasma komercyjnej korporacji medialnej. Stało to się niemal w dwunastą rocznicę istnienia JazzRadia.

Dziennikarze i Słuchacze nie organizowali protestów i pikiet pod siedzibą KRRiTV, co nie oznaczało, że pogodzili się z rozwojem sytuacji. W ciągu zaledwie miesiąca od oficjalnego zamknięcia stacji powstał projekt internetowego RadioJAZZ.FM. Co ważne, stało się tak tylko dzięki wspólnym działaniom Słuchaczy z jednej i ekipy redakcyjnej z drugiej strony.

RadioJAZZ.FM stało się przystanią dla prawie całej etatowej redakcji Jazz Radia, jego wieloletnich współpracowników, a nawet Słuchaczy niegodzących się na zniknięcie jazzu z eteru. Cenne audycje autorskie pojawiły się ponownie, do ekipy dołączali także nowi ludzie, aby dzielić się z innymi swoją ukochaną muzyką.

Po wielu latach starań, aby w Waszych głośnikach pojawiał się jazz, nadszedł kryzys. RadioJAZZ.FM od początku działało wolontariacko i niekomercyjnie. Ostatecznie przytłoczyły nas długi za czynsz, a stary, awaryjny sprzęt uniemożliwiał dalsze prowadzenie audycji, pozostawiając jedynie wymowną ciszę w eterze.

Po długich naradach i z bólem serca uzgodniliśmy, że należy zawiesić naszą działalność do czasu, gdy będziemy w stanie ruszyć ponownie z pełną mocą.

Bez waszej pomocy to się nie uda. Istniejemy dla Was. I dzięki Wam. #JAZZDOIT

Więcej: https://www.wspieram.to/RadioJAZZ.FM